Memories stay, people don't

Vězeň noci a mlhy

11. listopadu 2017 v 15:28 | TheBlackReindeer |  Historická fikce
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Autor: Anne Blankman
Počet stran: 354
Nakladatelství: CooBoo 2016


UPOUTÁVKA
Mnichov 30. let 20. století skrývá mnohá tajemství a za každým rohem číhá nějaké nebezpečí.

Gretchen vyrostla mezi národními socialisty pod ochraným křídlem ''strýčka" Dolfa. Její otec totiž padl, aby zachránil Hitlerův život. Nebo alespoň tak jí to nacisté vyprávěli. A Gretchen tomu také věří, dokud nepotká odvážného a pěkného židovského novináře Daniela Cohena. Gretchen by měla Danielem opovrhovat a vůbec by s ním neměla mluvit, avšak z nějakého důvodu nedokáže neposlouchat jeho vysvětlení otcovy smrti - že její tatínek, nacistický mučedník, byl zabit někým ze strany. A už vůbec nedokáže odolat přitažlivosti, která ji k Danielovi táhne...

Gretchen začne na vlastní pěst pátrat a prověřovat lidi, které považovala za rodinné přátele. Zvolí si raději pohodlný život Hitlerovy oblíbenkyně, anebo dokáže poslechnout své srdce a zavrhnout vše, čemu do té doby věřila?

NÁZOR/RECENZE
Knihu jsem si koupila hlavně kvůli době, ve které se příběh odehrává. Na tuto knihu mám spoustu kladných názorů. V některých pasážích knihy musíte dlouho čekat na nějakou tu akci, ale vesměs je to opravdu skvělá kniha pro mladé. Jak už si můžete přečíst v upoutávce, bude to mezi Gretchen a Danielem dost jiskřit. Pátrají spolu po pravdě. Gretchen má kontakty u nacistů a Daniel jako novinář zdroje svých informací. Podle mého názoru kniha stojí za přečtení, pokud se zajímáte o druhou světovou válku. Kniha má i pokračování, které je bohužel dostupné zatím jen v angličtině, takže doufám v překlad.


Díky za přečtení a vy čtěte také, ahoj! TheBlackReindeer
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 worldofwallflower worldofwallflower | E-mail | Web | 11. listopadu 2017 v 16:21 | Reagovat

Jé děkuju, zrovna jsem hledala něco z druhé světové války, co bych si mohla přečíst. Určitě si přečtu.

2 stories-of-a-chaotic-mind stories-of-a-chaotic-mind | Web | 3. února 2018 v 18:42 | Reagovat

To bypada dost zajimave

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama